Choď na obsah Choď na menu
 


Vplyv mesiaca na náš život a využitie jeho sily v mágií

12. 10. 2010

  Vplyv mesiaca na náš život a využitie jeho sily v mágií

Poznatky o mesačných Obrázokfázach a o vplyve postavenia Mesiaca i jeho rytmoch na  pozemský život , všetci dobre poznáme. Poznáme  štyri základné  fázy aj keď len tri sú okom viditeľne v mágii preto často používame výraz trojitá bohyňa nakoľko štvrtá fáza mesiaca -teda LUNY  je okom nevidená : Nov, dorastajúci Mesiac, ubúdajúci Mesiac a Spln. Môžeme však však v rámci pôsobenia v mágii používať aj jeho ďalšie tri delenie : postavenie Mesiaca v znameniach zvieratníka, vzostupný Mesiac a zostupný Mesiac. A v prípade že si myslíte že Mesiac je len niečo čo vás osobne neovplyvní, rada by som vás poopravila.

 Uvediem dva Obrázokpríklady ktoré hovoria za všetko. Mesiac u žien pôsobí na menštruačný cyklus a teda ovplyvňuje priamo i naše bytie na zemi ako aj život rastlín. V neposlednom rade  Mesiac dokáže  zdvihnúť hladiny oceánou a morí nakoľko máme  príliv a odliv. Čo teda mesiac dokáže urobiť s vami a naším životom celkovo ? 

 

 

Mesiac hlboko ovplyvňoval  čarodejnice  a aj dnes ovplyvňuje  mágiu ako takú. Vplyv Mesiaca je najsilnejší počas fázy Splnu. Sabaty čarodejníc a ďalšie magické rituály sa tradične konajú počas splnu. Byliny nazbierané počas obdobia splnu majú zvláštnu čarovnú moc a aj kamienky na ochranu začínajú pôsobiť na nás viac ako inokedy. Na plný mesiac teda pri splne zavýjajú vlci a mnohý sa v spánku prechádzajú ako námesačný. Počas Splnu sa Zem dostáva medzi protichodné pôsobenie Slnka a Mesiaca, čo spôsobuje ľuďom výkyvy nálad, pocity únavy a vyčerpania. Niektorí ľudia sú na pôsobenie ObrázokMesiaca teda Luny  menej citlivý, iný vnímajú mesačné fázy extrémne silno.

Každá denná či nočná hodina a teda i fáza mesiaca je podnetná pre počarovanie, je to základná a dôležitá informácia  z magického pohľadu. Umocnenie sily a celkového pôsobenia magických úkonóu, ktoré sa vykonávajú za cieľom dosiahnuť mágiou to čo sa nám nepodarilo získať naším doterajším úsilím. Toto sú teda zakladné informácie pre použitie mesiaca a vhodnej doby pre tvorenie magických úkonou podľa charakteru kúzla ktoré chceme vykonať :
 
Nov Mesiaca
Mesačný Nov sa v kalendároch zobrazuje ako čierny kotúčik. Má mimoriadny vplyv na nás ľudí, zvieratá a aj rastliny. Kto sa v tom čase celý deň postí, predchádza mnohým chorobám - telo sa v tomto čase najlepšie detoxikuje a zbavuje  škodlivých látok. Príroda sa rovnako zotavuje, zem začína naberať nový dych.Z magického pohľadu je to čas vhodný na nové začiatky, zmena cyklou energie a hlavne jéj dodávanie či prečistenie. V prípade novu mesiaca majú kúzla a čary najväčšiu moc. Je to najvhodnejšia fáza na nové začiatky v každéj oblasti života.
 
Dorastajúci Mesiac
Všetko, čo dodávame nášmu telu, má počas dvoch týždňov dvojnásobnú účinnosť. Čím viac Mesiac dorastá, tým priaznivejšie prebieha liečenie našich rán nielen po zdravotnej stránke ale i citovej.V mágii je to obdobie - stáleho rastu, transformácií a pozitívnej zmeny je jedno či dobrej alebo zléj je to ako jar v našom živote, vzájomné priťahovanie energií a rozkvet toho po čom túžime alebo chceme. Ukazujú sa nové možnosti, a sily sú vyrovnané. Po citových vzplanutiach prichádza vytriezvenie, treba dokončiť rozpracované záležitosti všetky prekážky  ľahko zdoláte v akejkoľvek oblasti, dosiahnete úspechy, ktoré ste si predsavzali nakoľko v toto obdobie stúpa vaša energia.
 
Spln mesiaca

Spln sa v kalendároch zobrazuje bielym kotúčikom. Rany v tomto obdoby silnejšie krvácajú, rez stromov môže spôsobiť ich vyschnutie, je  väčší nárast trestných činov a dopravných nehôd. Jeho pozitívum je, že liečivé byliny nazbierané v ten deň, majú silnejší účinok. V mágii je to čas kedy sa vnútorne trápime a aj vlci zavýjajú na ObrázokMesiac čo dáva priestor na transformáciu zla ale i zmena negatývného na pozitívne  a opačne. Obdobie vhodné na vnútornú zrelosť, múdrosť, preniknutie do podstaty veci, plodnosť, prácu zo snami, moc ovplyvňovať v rôzných sférach. Je tu zvlášť intezívne vnímaná citlivosť u senzitívných ľudí.Partnerské,pracovné a medziľudské vzťahy môžu zaznamenávať prudké hádky a nezhody.V tomto obdobý človek veľmi intenzívne prežíva svoje city.

Ubúdajúci Mesiac

Operácie sa lepšie podaria ako inokedy, rany sa lepšie hoja, všetky práce idú ľahšie a od ruky.Skracuje sa čas a mi dobiehame a následne vytvárame viac energie a úsilia v mágii toto obdobie využívame  na poklesky vnútorný úpadok, ale i uvoľňovanie nahromadenéj nežiadúcej sily napätia a nestability je to možnosť zbavyť sa minulosti ,nájsť novú realizáciu či riešenia problémou. Napetie sa uvoľňuje, fáza je vhodná na udržanie dosiahnutých výsledkou.Čas najvhodnejší k prepúšťaniu a zbavovaniu sa nežiaducich vecí z nášho života aj duše.

S mesiacom spájame mágiu konštruktívnu, ktorá vedie k tvorivému výsledku, má nám v zásade čosi priniesť do života, vylepšiť alebo pomôcť a mágia deštruktívna, ktorou sa zvyčajne sleduje zničenie nejakých zlých stránok (ako zlozvykov, odchod nepriaznivej situácie a podobne). Orientácia je jednoduchá. Ak mesiac rastie, využíva sa zvyčajne konštruktívna mágia. Výhodné je využiť dobu čo najbližšie k splnu, kedy je sila väčšia. Pokiaľ mesiac ubúda, je doba vhodná pre použitie deštruktívnéj mágií. Čím bližšie k novu, tým lepšie. ObrázokNajčastejšie je využívať konštruktívny prístup k veci, takže podľa možností využívajte skôr rast mesiaca, najlepšie takmer keď je spln.

              Mesiac hlboko pôsoby na všetky oblasti nášho života či to je už práca, zdravie, láska alebo financie. Vytvára odbdobia ktoré priamo súvisia s ďalším postupom a v obdobiach negativity spôsobuje problémi, ktorým sa môžme vyhnúť. Preto by som vam poradila osobný mesačný výpočet ,kde sa určite viete zariadiť podľa toho ako v danom mesiaci účinkuje na vaše znamenie. Každá fáza Mesiaca reaguje na 12 znamení zverokruhu inak.To je môj pohľad o téjto magickej guli ovplyvňujúcej nielen náš život ale i život všetkého okolo nás.
 
S pozdravom vaša Sevalinka
 
 
 
 
 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.