Choď na obsah Choď na menu
 


 Obrázok  

Akaša:Je to piaty element všadeprítomna duchovna sila nazyvana aj piatym živlom energia s ktoréj vznikli živly.Je to i kniha v ktoréj niektorý z nás dokažu čitať -teda karmicky svet a energia okolo nás spojena s minulymi životmi.
Amulet: Prírodný predmet,ktorý nas služi na ochranu alebo splňa naše tužby.Amulet može predstavovať kameň, zub zvierat,symbol prírodne vytvorený na neraste. Amulety nesmieme zamieňať za umelo vyrobené talismany,ktore su na ochranu tiež vhodné ale su dielom človeka.Amulet i talizman nám služi na ochranu pre smolou,kliatbami,čiernou mágiou a podobne...
Archetyp: Archetypy sú univerzálne symboly. Archeotypné symboly k nám hovoria v ekumenickom jazyku v našom podvedomí.Predstavuju naše podvedomie naše sny, predstavujúce "silu" božstiev a nástroj umožňující všetky formy veštenia. Archetypné predstavy se používaju vo veľkéj miere pri astrálnom cestovaní a celkovo duchovnom putovaní a poznaní.
Astrál:Klúčový pojem okultizmu, vyjadruje v pozemskom svete termín, ktorý označuje skrytu dimenziu nášho sveta. V astrále se preformuje, uchovává, ale taktiež odráža všetko psychofyzické dianie pozemského sveta.
Astrální kronika života:Je naša myseľ teda podvedomie to čo si pametame.V téjto rovine dokážeme čítať minulosť,prítomnosť i buducnosť.
Astrologie: Učenie a výpočet v účinkoch pohybou a poloh planét a dalších nebeských telies v spojitosti s naším životom a chovanim.
Aura:Sila ktora nás obklopuje a je spojená s farebnou schémou energie tela i duše nášho fyzickeho i duchovného spojenia.Táto energia sa mení v spojitosti s náladou či prejavom nás samotných.
Čakry:Sú centrá ktoré na našom tele zabezpečuju prietok energie ktorá sa filtruje a vyživuje ich.Pozname 9 zakladných čakier.
Bylinkárstvo: Umenie používať bylinky k magickým ale i k lekárským účelom na pomoc pri čarovaní alebo liečení.
Čarodejnictvo: Praktikovanie prirozenej mágie - používanie byliniek,obety,krvi, sviečok, kameňou, a dalších magických predmetou, zaklínadiel.

Čarodejnice: Obvyklý názov pohanou kelstkých národou je to niekto kto sa zaobera silou pomocť alebo ublížiť.Osoba zaoberajuca sa nečistou alebo čistou energiou za použitím pomocok a roznych obetí. Čarovanie: Zvláštny magický rituál vykonávany na zaklade získania, zmenenia alebo vypudenia veci alebo osob.Ritual vykonávany s použitím pomocok a vykonavany v určity čas.                                          Démoni:Sila zla padnutý anjeli alebo zlo na zemi teda zla energia či duša ktorá sposobuje zlo osobe alebo miestu.

Druidovia: Boli to kelstký veľkňazi spoločnosti mágou, spisovatelou, básníkou. Prisudzuje se im vytvorenie kelstkého stromového kalendára, schopnosti komunikácie s bájnými bytosťami a vynikajuce veštecke ale čarodejníce schopnosti.
Grimoár alebo kniha tieňou: Kniha magických kuziel a rituálou,návodou a magickéj praxe.
Palička: Je to rituálny nástroj, ktorý sa používá pre vytvorenie magického ochranneho kruhu. Može symbolizovať buď prvok vzduchu a teda východny smer alebo oheň a teda juh.
Kabala: je súhrnom mystických učení zo židovských tradícií na ktorých založily prax tradíc magie a alexandrovskéj pohanskéj tradície.Kabala siaha až do stredoveku kedy sa spajali rozne učenia v pomoc a silu učenia.
Kadidelnica: Ohňuvzdorná nádoba na pálenie voní predovšetkym byliniek či dreva dym širil a vyhaňal nečisté sily.
Kalich: Kalich je rituálny nástroj predstavující vodu a západ je symbolom ženského principu stvorenia.Ritualna nádoba na pitie napojou či obetneho vina alebo krvi.
Kliatba: Koncentracia negatyvnéj a ničiacéj deštruktívnéj energie, je zámerne vytvorená a zamerena na osobu, miesto či vec.Osoba je napadnutá zlou energiou útokom síl ktoré ničia a beru všetko čo má osoba rada alebo jéj na tom zaleží.
Keltský stromový kalendář: Systém počítania trináctich lunárnych mesiacou v roku, pričom je založený na tom, že ku každému mesiacu je priradený posvetný strom ztelesňujúcí povahu nielen daného mesiaca ale i vlastnosti ľudí ktorý sa v daný mesiac narodili.
Kruh: Posvetné miesto, v ktorom sa tvoria všetky magické úkony a rituály. Kruh obasahuje zvýšenu energiu, poskytuje ochranu mágovi alebo čarodejnici a je vytvorený alebo rušený ich vlastnymi energiami.
Manon:Staroveký boh prírody ktorý nás obklopuje a je všetko okolo nás.
Magia:Mágia je veda a umenie uskutočňovať zmeny podľa vlastnéj vole,našich tužob a snou.
Megality: Velké stojace kamene nachádzajúce sa na kelstkých územiach.
Nabíjanie energie: Akt posilnenia,pozytívna energia sa prenáša na predmety alebo osobu ktorá je obklopená negaciou energie alebo aury.
Odvar: Bylinkový čaj, kdysi dávno nazyvaný lektvár. Obvykle se horúcou vodóu zalejú 2 lžičky usušených byliniek.
Obeta: Vzávame sa cenneho majetku,financii alebo predmetu prinašame obe´t pre získanie požehnania a upevnenie sily čarovania.Vzdavame sa jedného pre získanie druhého.
Pentagram: Peťcípová hviezda symbolizujúca západné pohanstvo. Je to starý symbol s mnohými významami.  Vždy bývá postavený. Može predstavovať 4 živly s piatým duchom alebo to má býť človek s roztiahnutými končatinami, predstavující zmysel a hmotu.
Pohan: Obecný názov pre niekoho, kdo sa venuje náboženstvu zeme a prírody.Neverí v kresťanstvo ale prirodné pohanské božstvá.
Polarita: Polarita vyjadruje, že všetko má v sobe dve stránky alebo dve sily, ktoré niesu celkovo oddeliné lebo tvoria jeden celok. Napr:dobro a zlo,svetlo i tma,či noc a deň.
Posadnutie:Je to človek ktorý je na ktorého vplyva negatívna sila zla,energia ,duch alebo myšlienka ktora degeneruje jeho normálne fungovanie v bežnom živote.
Pozemská rovina: Metafora používaná pre svet v ktorom momentálne žijeme a fungujeme .
Reinkarnácie: Je viera, že duše ľudských bytostí sa po svojéj smrti vracajú do zemskéj roviny teda že sa opeť narodíme v inom tele.
Rituál: Predepsaný subor obradóu cieľom je dosiahnuť zmeny v živote.
Runy: Obrázky,ktoré sú pozostatkom starých germánských,keltských symbolou abecedy. Iné sú piktogramy. Tieto symboly sú používané v mágii a veštení.
Sabat: Všetkých osem slunečných sviatkou pohanského roku. Všetky sabaty začínajú pri západe slunka v predvečer dní, ktoré sú pro nich určené.Je to i stretnutie čarodejníc v deň slnovratu alebo sviatku mrtvych.
Samhain: Je to sabat oslavovaný na prelome 31. oktobra a 1.novembra v deň ktorému hovoríme Halloween alebo pamiatka zosnulých. Noc mocná a predurčená na otvaranie brán medzi podsvetím a nášho pozemského sveta.
Talisman: Predmet, ktorý poskytuje svojmu nositeľovi ochranu alebo inu magickú službu - úspech, šťastie, zdravie, lásku a podobne. Od amuletu se líši tým, že ho vytvára človek alebo čarodejnice, ktorá ho nabije svjou energiou.
Uhranutie alebo zoči: Zle se na niekoho pozrieť a tým mu zposobiť škodu,nevolnosť niekdy i smrť nasledkom úbytku životnéj energie.
Uzemnění: Rozptýlení přebytečné energie vytvořené během magického nebo okultního rituálu vysláním do země. Může to být také proces nebo soustředění se ve fyzickém světě před rituálem nebo astrálním zážitku nebo po něm.
Vizualizácia: Umenie formovať v duchu teda našéj mysli obrazy a predstavyť si daný predmet,miesto,či osobu. V mágii sa používa pre nasmerovanie energie a dosiahnutí požadovanéj zmeny alebo stavu.
Vymietanie: Vyháňanie zla, negatyvitu, démonou,nečistých síl vetšinou z určitého miesta, predmetou alebo z osoby.
Veštenie: Umenie poznať budúcnosť, vetšinou s použitím magických nástrojou.Kariet,kryštaľovéj guli,dlane,kávy alebo čaju a podobne...
Zasvetenie: Jednotlivec je pripusteny do skupiny, mágou a je priatý a zaučený do umenia ktoré skupina tvorí alebo vykonáva. Zasvetený možu býť rituálne priatý do téjto skupiny.
Zákon trojnásobku: Je karmický princíp keltského pohanstva. Stanovuje, že každá energia,ktoru čarodejnica, mág alebo kdokolvek iný uvolní pozitivným alebo negativným zposobom, sa k nemu vráti s trojnásobnou silou,preto si treba vytvoriť zrkadlovú ochranu alebo iný ochranný prvok.
Živly: 4 základné prvky - zem, vzduch, oheň a voda
 
 
 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.